×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعات كاني شناسي، ژئوشيميايي و ژنزكانسار روي و سرب انگوران زنجان
پدیدآورندگان : فيروز علي نيا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش انجمن زمين شناسي ايران
خلاصه : كانسار روي وسرب انگوران در شمال شرق ايران، 90 كيلومتري غرب شهر زنجان واقع است. اين كانسار بزرگترين كانسار روي و سرب ايران محسوب مي شود. از نظر سنگ شناسي كانسار در سنگهاي كوارتز – سريسيت، كوارتز كلريت شيست و آهك كريستالين داراي سن پركامبرين قرار گرفته است. توده كانسنگ در درون سنگ آهك كريستالين به رنگ خاكستري تيره با نوارهاي سفيد و خاكستري تيره بوده و در منطقه كانسار دو گسل شرقي – غربي و گسل شمالي جنوبي و تعدادي گسل هاي كوچكتر ديده مي شود. اين گسل ها سبب خرد شدگي شديد كانسنگ و دگرساني شديدتر كانسنگ شده است. شكل توده كانسنگ به صورت عدسي تا لايه ايي است و از نظر ساختاري مي توان دو قسمت مجزا در اين كانسار مشخص نمود. قسمت فوقاني كانسار كه قسمت اصلي معدن روباز انگوران را تشكيل مي دهد و استخراج اكنون از همين قسمت كانسار انجام مي گيرد. اين قسمت كانسار كه به نام بخش اكسيده معروف است عمدتا از كربنات روي به نام اسميت زونيت به فرمول ZnCO3 و همي مورفيت به فرمول Zn4(OH)2[Si2O7].H2O و كربنات سرب به نام سروزيت و به فرمول PbCO3 تشكيل مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SGSI02-SGSI02_071.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/5/20
تاریخ تغییر رکورد : 1385/5/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.