×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي رفتار فروريزش و پارامترهاي طراحي ساختمان هاي كوتاه نامنظم جرمي در پلان
پدیدآورندگان : سالار منيعي (پديدآور)
عبدالرضا سروقد مقدم (پديدآور)
محسن غفوري آشتياني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش بين المللي و چهارمين همايش ملي عمران شهري
خلاصه : اين مقاله به ارزيابي احتمالاتي رفتار خرابي و فروريزش ساختمان هاي كوتاه نامتقارن (پيچشي) با برون محوري جرمي در پلان مي پردازد. طي زلزله هاي گذشته، بسياري از اين ساختمان ها در معرض خرابي هاي گسترده و حتي انهدام كلي قرار گرفته اند. به منظور مطالعه عملكرد و رفتار فرويزش اين نوع ساختمان ها، مدلهاي سه بعدي 3 و 6 طبقه بتن آرمه با برون محورهاي جرمي يك جهته معادل صفر درصد (متقارن) 10%، 20%، و 30% و طراحي شده براساس ضوابط استاندارد 2800، به روش بار افزون و تاريخچه زماني فزاينده IDA غير خطي تحت اثر روكردهاي دو مولفه اي با اعمال همزمان قرار گرفته و عملكرد آن ها از طريق محاسبه پارامترهاي طراحي از جمله ضرايب رفتار و اضافه مقاوت، شكل پذيري و نيز محاسبه مقادير حاشيه ايمني در برابر فرو ريزش CMR ارزيابي شده است. نتايج حاكي از آن است كه تفاوت اساسي در رفتار سازه هاي متقارن و نامتقارن در پلان از نظر ظرفيت شكل پذيري، حاشيه ايمني در برابر فروريزش و پاراترهاي طراحي لرزه اي وجوددارد. و به علاوه با افزايش برون محوري سازه ها از اين مقدار، سطح عملكرد ايمني جاني در آن ها تامين نمي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCUD04-NCUD04_088.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/7/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.