×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تحول رفتار نوعدوستانه كودكان عادي و عقب مانده ذهني آموزش پذير‭۹-۱۱)‬) ساله مدارس شهر تهران
پدیدآورندگان : حمزه اكبري (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : نوعدوستي
عادي
عقب مانده ذهني آموزش پذير
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۸۱‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۱۴‬ص.‬ : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : این پژوهش بر آن است تا به مقایسه روند تحول رفتار نوعدوستانه در بین دانش آموزان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر و عادی‭ ۹ - ۱۱ ‬سال بپردازد و در نهایت به این سوال پاسخ دهد که روند تحول رفتار نوعدوستانه در کودکان عادی و عقب مانده ذهنی چگونه است. این پژوهش همچنین سعی دارد به بررسی دیدگاههای نظری روانشناختی عمده در قلمرو اخلاق و نوعدوستی بپردازد تا از این طریق مفهوم نوعدوستی ، نحوه تحول آن و عوامل موثر بر تحول این رفتار مورد بررسی قرار گیرد. فرضیه‌های این تحقیق عبارتند از:‭۱ ‬- سطح تحول رفتار نوعدوستی دانش آموزان دختر و پسر عقب مانده ذهنی آموزش پذیر با توجه به سن آنها متفاوت است.‭۲ ‬- سطح تحول رفتار نوعدوستی دانش آموزان دختر و پسر عادی با توجه به سن آنها متفاوت است.‭۳ ‬- تحول رفتار نوعدوستی در بین دانش آموزان عادی و عقب افتاده ذهنی‭ ۹ - ۱۱ ‬سال متفاوت است.‭۴ ‬- چگونگی تحول رفتار نوعدوستی در بین دانش آموزان عادی و عقب مانده ذهنی آموزش پذیر متفاوت است. روش نمونه گیری در این تحقیق بصورت تصادفی خوشه‌ای بوده و نتایج حاصل بیانگر آن است که بین آزمودنیهای‭ ۹ ‬تا‭ ۱۱ ‬سال عادی و عقب مانده آموزش پذیر از لحاظ تحول رفتار نوعدوستانه تفاوت معناداری وجود دارد، بدین معنی که جنس تاثیر زیادی بر تحول این رفتار ندارد در حالیکه هوش و سن دو عامل تاثیر گذار بر تحول این رفتار هستند
یادداشت :
/حمزه اکبری
؛استاد راهنما: احمد برجعلی
؛استاد مشاور: فرهاد جمهری
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه ص.‭۱۱۴ - ۱۰۹ ‬
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 575517
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.