×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: زيرساختهاي قانوني توسعه مدل هاي كسب و كار در فضاي مجازي كشور
پدیدآورندگان : ايوب محمديان (پديدآور)
مليحه جبارزاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : قانون تجارت الكترونيك
قوانين بين المللي
تهديدها و فرصتهاي قانوني
زيرساختهاي قانوني
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1393
خلاصه : قانونمندی و تدوین نظام حقوقی و قضایی حاکم بر محیط دیجیتال همواره به عنوان یکی از پیش نیازها و زیرساختهای اولیه در مدلهای ملی توسعهی فناوری ارتباطات و اطلاعات کشورهای مختلف است، در این راستا توجه و بررسی زیر ساختهای قانونی در کشور به منظور توسعه، ترویج و بومی سازی تجارت الکترونیک و به تبع آن مسائل حقوقی در کسب و کار اینترنتی حائز اهمیت است. به همین منظور در این پژوهش سعی گردیده تا با توجه به قانون تجارت الکترونیک کشور و نیز با بررسی موارد قانونی در سایر کشورها خلاءهای قانونی که مانع از پیشروی این مهم شده است شناسایی شود. از جمله اسناد قانونی برای بررسی وضعیت کشور استناد به قانون تجارت الکترونیک ایران در سال 1382 و نیز اسناد قانونی آنسیترال، اتحادیه اروپا و سایر قوانین به منظور ارائه راهکار مناسب در این حوزه میباشد.به همین منظور این تحقیق، در سه فصل تدوین شده است. فصل اول درچهار قسمت به ترتیب در قسمت اول تعاریف، مسائل و موضوعات پیرامون قانون تجارت الکترونیک، سپس درقسمت دوم همین فصلبه طبقه بندی قوانین و معرفی آن در سطح جهانی و سطح ملی، در بخش سوم به مطالعه موردی، رویکرد کشورها در پیشروی تجارت الکترونیک اشاره میکند در بخش نهایی این فصل به پررنگترین زیر ساختها قانونی این حوزه پرداخته است. در فصل دوم به بررسی وضع موجود ایران در رابطه با اجرایی شدن قوانین تجارت الکترونیک و نیز اقدامات لازم در این حوزه اشاره شده است همچنین مصاحبات صورت گرفته با متخصصین و افراد مجرب به صورت مکتوب گنجانده شده است. در فصل انتهای پروژه علاوه بر ارائه راهکارها و پیشنهادات در رسیدن به هدف نهایی و پیشبرد تجارت الکترونیک به معرفی مدل SWOT به منظور بیان تهدیدها و فرصتهای موجود در این حوزه تحلیل شکاف صورت گرفته است.
یادداشت :
کد پروژه 9234112
کد گزارش 30 SSD.SEG.TCH.9234112.03.03
پروژه quot;زیرساختهای قانونی توسعه مدل های کسب و کار در فضای مجازی کشورquot;
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/13145
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1398/10/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.