×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بكارگيري روش بهينه سازي گروه ذرات در استخراج قواعد موثر براي طبقه بندي كننده هاي فازي
پدیدآورندگان : سيدحميد ظهيري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : كنترل / Control
وضعیت نشر : پانزدهيمن كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : عملكرد يك طبقه بندي كننده فازي به نحو چشمگيري به ساختار و قواعد آن وابسته است و جزئي ترين انتخابها در اين عوامل مي تواند عملكرد آن را تحت تاثير قرار دهد. عواملي از قبيل شكل و مكان توابع عضويت، نوع عملگرهاي فازي، تعداد قواعد فازي، و تعداد متغيرهاي فازي به كار رفته در مقدمهاي از اين دسته اند. اين تحقيق رويكردي تازه در نحوه استخراج خودكار قواعد موثر در طبقه بندي كننده هاي فازي است . اين كار با استفاده از روش بهينه سازي گروه ذرات صورت مي گيرد. آزمايشات صورت گرفته بر روي مجموعه داده هاي مشهور در پردازش الگو (با تنوع در ابعاد فضاي ويژگي و تعداد نمونه ها) به خوبي نشان مي دهند كه روش پيشنهادي مي تواند عملكرد طبقه ببندي كننده هاي فازي را به ميزان قابل توجهي افزايش دهد. از نتايج اين آزمايشات همچنين معلوم شد كه روش پيشنهادي نسبت به روش ژنتيك داراي عملكردي قابل مقايسه و گاه بهتر مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE15-ICEE15_350.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/11/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.