×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ابومسلم نامه
پدیدآورندگان : -1 ابوطاهر بن حسين بن علي بن موسي طرطوسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : داستان حماسي
وضعیت نشر : سه‌شنبه 18 ذى قعده 1245 ق
مشخصات فیزیکی : 16×21
یادداشت : ,پس از كشته شدن ابومسلم خراساني در سال 137 ق،مردم دلاوري‌هاي افسانه آميز بسيار بدو نسبت دادند،تا اينكه از مجموع اين روايت‌هاي اغراق‌آميز،طرطوسي كتاب حاضر را كه نيمي افسانه و نيمي تاريخ است،فراهم آورد. ابومسلم نامه جزء قديمي‌ترين افسانه‌هاي عاميانه فارسي است و بسياري از كتب افسانه و داستان(مانند اسكندر نامه و رموز حمزه) از آن تقليد شده است. از آغاز و انجام افتادگي دارد., خط نسخ و نستعليق,دار الايمان قم،تيماج مشكي فرسوده.,فهرستواره منزوي:1/269 ؛ دايرة المعارف مصاحب:مدخل " ابومسلم نامه "
شناسه : oai:zakhair.net/052658
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.