×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير جايگزيني سرباره كوره بلند بر مقاومت فشاري و مقاومت الكتريكي ملات
پدیدآورندگان : ابوالفضل جراحي (پديدآور)
وحيد مقصودي (پديدآور)
داود مستوفي نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس بين المللي پژوهش هاي نوين در علوم مهندسي و تكنولوژي
خلاصه : پژوهش حاضر به گزارش نتايج مطالعات آزمايشگاهي بر تاثير جايگزيني سرباره كوره بلند سريع سرد شده بر روي مقاومت فشاري و دوام و تعيين درصد بهينه جايگزيني به عنوان سيمان و همچنين مقايسه با سيمان سرباره اي انجام پذيرفت. تغييرات در مقاومت فشاري و دوام با نمونه هاي شاهد مقايسه شدند. به همين جهت از آزمون هايي نظير آزمايش مقاومت فشاري استاندارد ملات و مقاومت الكتريكي ملات استاندارد در شرايط محيطي معمولي (آب) انجام گرفت .در اين پژوهش كلاً 110 نمونه ساخته شد كه 99 نمونه به صورت مكعبي (cm 54/2*54/2*54/2) براي آزمون مقاومت فشاري ملات استاندارد و 11 نمونه به صورت استوانه اي (قطر 7/2 و ارتفاع 1/5 سانتيمتر) براي آزمون مقاومت اكتريكي ملات استاندارد ساخته شد.نمونه ها به مدت 7 و 14 و 28 روز در آب عمل آوري شده و تحت آناليز قرار گرفتند. سيمان توسط سرباره كوره بلند برحسب درصد وزني0 و 5 و 10 و 15 و 20 و 25 و 30 و 35 و 40 و 45 جايگزين گرديد.نتايج اين پروژه نشان مي دهد استفاده از 15% و يا 30% سرباره از نظر مقاومت فشاري و دوام بهينه ترين درصد ميزان جايگزيني است كه با توجه به شرايط پروژه اين درصد ها توصيه مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSOECE04-NSOECE04_002.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.