×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش آموزش و پرورش در پيشگيري از اعتياد به مواد مخدر در دبيرستان هاي پسرانه شهرستان بوشهر سال تحصيلي 89-88
پدیدآورندگان : رقيه زراعتي ايده لو (پديدآور)
معصومه رايزن (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين همايش ملي علوم تربيتي و روان شناسي
خلاصه : نهاد آموزش و پرورش به عنوان پرجمعيت ترين ايستگاه تعليم و تربيت نقش موثري در زمينه پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر به عهده دارد بررسي ها نشان مي دهد كه يكي از موفق ترين مكان ها براي اجراي اقدام هاي پيشگيري مدارس هستند . هدف كلي: شناسايي نقش آموزش و پرورش در پيشگيري از مصرف مواد مخدر، نوع تحقيق پيمايشي بوده و شرايط انجام پژوهش محيط عادي دبيرستان و جامعه شامل كليه دانش آموزان مشغول به تحصيل در دبيرستان هاي پسرانه شهرستان بوشهر مي باشد كه تعداد 161 نفر طبق جدول مورگان به عنوان نمونه و به روشتصادفي خوشه اي انتخاب شدند. متغير هاي مستقل و وابسته : سن،در آمد ،ميزان تحصيلات ،پيوند با خانواده ، پيوند با جامعه ،پيوند با مدرسه ،پيوند هاي مذهبي ،پيوند با دوستان ،نوع برخورد كاركنان مدرسه با دانش آموزان ، و همنشيني با دوستان بزهكار متغير هاي مستقل مي باشند و اعتياد متغير وابسته مي باشند.ابزار اندازه گيري:پرسشنامه محقق ساخته با طيف ليكرت ميباشد كه روايي ان به تاييد اساتيد فن رسيده و اعتبار آن به روش آلفاي كرونباخ 0.68 به دست امده است .جهت بررسي هاي آمار ي علاوه بر آمار توصيفي از ضريب همبستگي پيرسون استفاده شده است . پس از بررسي هاي آمار ي نتايج ذيل حاصل شد :- بين متغيرهاي سن و رابطه با دوستان بزهكار واعتياد رابطه قوي ومثبت وجود دارد .- بين متغير هاي درآمد ، تحصيلات والدين و اعتياد رابطه معني داري وجود ندارد - بين متغير هاي پيوند با خانواده ، پيوند با مدرسه ، پيوند با مذهب ،برخورد مناسب در مدرسه واعتياد رابطه قوي ومعكوس وجود دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASMJ01-ASMJ01_0591.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/12/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.