×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شاخص گذاري و بازيابي اطلاعات از پايگاه تصاوير اسناد
پدیدآورندگان : محمد اكبري (پديدآور)
رضا عرمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : كامپيوتر
وضعیت نشر : چهاردهمين كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : در اين مقاله، يك روش براي بازيابي اطلاعات از تصاوير اسناد فارسي بدون استفاده از بازشناسي نوري حروف معرفي كرده ايم. ابتدا براي ريز كلمات سند يك ويژگي به نام برچسب كانتور بالايي استخراج شده سپس بر مبناي اين ويژگي يك ديكشنري تصويري براي ريز كلمات ايجاد شده است. به كمك اين روش براي دو مسئله مختلف در بازيابي اسناد با استفاده از جستجوي كلمات كليدي و بازيابي بر اساس شباهت اسناد راه حل ارائه شد. روشهاي ارائه شده بر روي يك پايگاه تصاوير اسناد فارسي ارزيابي شد. نتايج بدست آمده توانايي اين روش ها در بازيابي اطلاعات از تصاوير اسناد را تاييد كرده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE14-ICEE14_167.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/4/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.