×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي فساد ادراي در ثبت احوال ايران و قوانين و مقررات مرتبط با آن
پدیدآورندگان : خانباز بهادري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي حقوق، الهيات و علوم سياسي
خلاصه : در نظام حقوقي كشور ما، رسيدگي به تخلفات اداري كاركنان دولت، مبناي قانوني دارد و روند قانونگذاري در اين خصوص رو به رشد و تكاملي بوده است.براساس قانون رسيدگي به تخلفات اداري، اين وظيفه برعهدهي هياتهاي رسيدگي به تخلفات اداري كاركنان دولت قرار داده شده است. رسيدگي و احراز تخلفو صدور حكم مجازات تابع تشريفات خاصي است كه در مرحلهي اول هيات بدوي و در مراحل تجديدنظر، هيات تجديدنظر و هيات عالي نظارت در قوهي مجريه و ديوان عدالت اداري در قوهي قضاييه صالح به رسيدگي ميباشند. در پي تبيين نقش فساد اداري در سازمان ثبت احوال مي باشد و از آنجا كه اين سازمان به دليل ثبت وقايع حياتي مردم شامل ولادت، وفات، ازدواج و طلاق و به تبع آن صدور اسناد هويتي و تابعيتي و تحويل شناسنامه به عنوان سند مادر به اتباع ايراني براي شناسايي و دريافت خدمات فردي در محدوده جغرافياي سياسي كشورمان، نقش اساسي ايفا مي مي نمايد و در رديف سازمانهاي حاكميتي كشور قرار گرفتهاست لذا بررسي فساد اداري در اين سازمان از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CJLP02-CJLP02_081.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/6/13
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/2
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.