×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير حمايت سازماني و هويت تيمي بر اخلاق حرفه اي در بين كاركنان اموزش وپرورش شهرستان گرگان
پدیدآورندگان : آزاده بينش (پديدآور)
نگين جباري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي مطالعات نوين مديريت در ايران
خلاصه : هدف اصلي از پژوهش حاضر ، بررسي تاثير حمايت سازماني و هويت تيمي بر اخلاق حرفه اي در بين كاركنان آموزش وپرورش شهرستان گرگان مي باشد. نوع روش تحقيق توصيفي همبستگي و ازنظر هدف، كاربردي مي باشد. جامعه آماري اين پژوهش را كليه كاركنان آموزش وپرورش شهرستان گرگان به تعداد 800 نفر تشكيل مي دهد كه در سال 94 مشغول فعاليت هستند. حجم نمونه با استفاده از فرمول كوكران به تعداد 800 نفر به طور نمونه گيري تصادفي ساده در نظر گرفته شد. در اين پژوهش براي جمع آوري اطلاعات موردنياز از پرسشنامه هاي استاندارد اخلاق حرفه اي كادوزير 2000 ؛ حمايت سازماني آيزنبرگر و همكاران 1986 و هويت تيمي وان ديك و همكاران 2008 استفاده گرديدهاست. تجزيه وتحليل داده ها از طريق نرم افزار ليزرل انجام شد. يافته ها حاكي از آن بود كه حمايت سازماني بر اخلاق حرفه اي كاركنان آموزش وپرورش شهرستان گرگان تاثير معني داري نداشته است. درصورتي كه هويت تيمي بر اخلاق حرفه اي كاركنان آموزش وپرورش شهرستان گرگان تاثير معني داري داشت؛ بطوري كه با افزايش هويت تيمي در بين كاركنان ميزان اخلاق حرفه اي و مولفه هاي آن (صداقت؛ وفاداري؛احترام به ديگران ؛ همدردي با ديگران ؛ برتري جويي؛ عدالت و انصاف؛رعايت و احترام نسبت به ارزش ها) افزايش مي يابد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MODIRACONF01-MODIRACONF01_243.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/10/22
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.