×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير فرهنگ سازماني بر رفتار شهروندي سازماني در مركس اموزش و تحقيقات دخانيات ايران(تيرتاش)
پدیدآورندگان : احسان بخارائيان (پديدآور)
شيوا ستاره صبح (پديدآور)
ناصر سفري جويباري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي علوم مديريت نوين
خلاصه : امروزه آنچه به عنوان عوامل موثر در ارتقاء بهره وري سازمان مورد توجه قرار مي گيرد، كاكناني متعهد به سازمان هستند كه فراتر از وظايف رسمي خود تلاش مي كنند. محققان سازمان اينگونه كاركنان را داراي رفتار شهروندي سازماني مي دانند. در اين چژوهش بررسي تاثيرگذاري فرهنگ سازماني بر رفتار شهروندي سازمان در مركز آموزش و تحقيقات دخانيات ايران (تيرتاش) به عنوان هدف پوسي شده است. تحقيق از نوع توصيفي - همستگي مي باشد. ابزار پژوهش پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازماني استيفن رابينز با پاياني 0/85 و پرسشنامه استاندارد رفتار شهروندي پادسكف (2000) با پاياني 0/79 مي باشد. جامعه آماري 140 نفر كه با استفاده از جدول مورگان 105 نفر به عنوان نمونه به روش تصادفي انتخاب شده اند. براي تجزيه و تحليل اطلاعات از روش هاي آمار توصيفي و استنباطي همچون همبستگي اسپيرمن و ضريب معني داري بتا در رگريسون خطي استفاده شده است. يافته هاي تحقيق نشان مي دهد كه فرهنگ سازماني بيشترين تاثير را بر شكل گيري وفاداري سازماني دارد. علاوه بر اين فرهنگ سازماني بر شكل گيري نوع دوستي، وجدان كاري، مشاركت سازماني، نزاكت و اطاعت سازماني تاثير مثبت دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CMMS02-CMMS02_115.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/11/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.