×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارائه چارچوب، دستورالعمل و پيشنهاد استاندارد مديريت خدمات فضاي تبادل اطلاعات
پدیدآورندگان : مهدي فسنقري (پديدآور)
عاطفه قوامي فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : فرآيند مديريت خدمات
سازمانهاي دولتي
مميزي خدمات الكترونيكي
حاكميت الكترونيكي
مديريت خدمات الكترونيكي
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1389
خلاصه : با توجه به ضرورت موضوع حاکمیت فناوری اطلاعات و سرویس گرا شدن سازمانها و به تبع آن اهمیت یافتن مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، در سال 1388 در موسسه آموزش و تحقیقات فناوری اطلاعات پروژه ای تحت عنوان quot;ارائه چارچوب و استانداردهای مدیریت خدمات فضای تبادل اطلاعاتquot; با هدف بررسی چارچوبها، استانداردها و بهروش های مطرح در زمینه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و ارائه چارچوبی مناسب و کارا در این زمینه به صورت پروژه ای درون سپاری شده تعریف شد که نهایتاً، پس از گذشت 10 ماه و با ظرفیت کاری فشرده و به مدد تیمی یکدست و فعال با صرف بیش از 11 هزار ساعت چارچوب حاکمیت فناوری اطلاعات RIPOT پیشنهاد گردید. گزارش پیش رو به تشریح این چارچوب و مشخص نمودن ابعاد در نظر گرفته شده، رابطه چارچوب پیشنهادی با اصول ارائه شده در استاندارد حاکمیت فناوری اطلاعاتISO/IEC 38500 و فرایندها و زیر فرایندهای این چارچوب اختصاص یافته است.lt;br/gt;چارچوب پیشنهادی RIPOT مدیران ارشد فناوری اطلاعات را قادر می سازد تا در کنار مدیریت وظایف و مسئولیتهای محوله در حوزه فناوری اطلاعات به ذینفعان در درک بهتر فرایندها و خدمات فناوری اطلاعات کمک کرده و به راحتی استانداردهای مختلف حوزه IT در کنار یکدیگر به صورت یکپارچه به کار بگیرند. ذینفعان نیز خواهند توانست با بهره گیری از این چارچوب به عنوان ابزاری برای اندازه گیری رشد سازمان در حوزه فناوری اطلاعات، همراستایی آن را در پشتیبانی از فرایندهای کسب و کار مورد ارزیابی قرار دهندlt;br/gt;
یادداشت :
ش 343 , ص.: مصور.
پروژه quot;ارائه چارچوب مدیریت خدمات فضای تبادل اطلاعاتquot;.
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/12337
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/6/9
تاریخ تغییر رکورد : 1398/6/9
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.