×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از سرباره گرانوله شده كوره بلند (GBFS)ذوب آهن اصفهان براي جايگزيني در سيمان سفيد
پدیدآورندگان : سيد وحيد حسيني (پديدآور)
محمدرضا نيلفروشان (پديدآور)
مجتبي رهنما (پديدآور)
شهرام پردل (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نهمين كنگره سراميك ايران
خلاصه : سرباره كوره بلند محصول فرعي در توليد آهن خام از سنگ معدن و كك مي باشد كه نوع گرانوله شده آن به دليل داشتن حالت آمورف از لحاظ خواص هيدروليكي فعالتر از نوع كريستالي بوده و لذا امكان استفاده از آن در صنعت سيمان وجود دارد. هدف از اين كار تجربي بررسي خواص گيرشي خمير و استحكام مكانيكي ملات ساخته شده از سيمان پرتلند سفيد حاوي 0% و 10% و 20% و 30% ( درصد وزني سيمان) سرباره گرانوله شده كوره بلند (GBFS) مي باشد. ابتدا سرباره خرد شده و به محدوده دانه بندي ≤ 75 ميكرون (عبوري از الك مش 200 ) رسانيده شد، سرباره در اين رنج اندازه دانه، رنگي روشن دارد. آناليزهاي شيميايي و مينرالي بمنظور شناسايي مواد اوليه صورت گرفت. نتايج آزمايش گيرش خمير كه بروش ويكات انجام گرفت حاكي از افزايش زمانهاي گيرش اوليه و نهايي خمير با افزايش مقادير سرباره در تركيب بو د. بررسيهاي ريزساختاري نشان داد كه استفاده از سرباره هاي گرانوله شده آهن در بلند مدت مناسب بوده كه اين بخاطر فعال شدن فازهاي هيدروليكي داخل سرباره با گذشت زمان مي باشد. واكنشهاي سيمان سرباره با آب، باعث تشكيل سيليكات كلسيم آبدار (C-S-H) و Ca(OH)2 مي شود كه اين محصولات خواص مشابه ي با سيمان هيدراته شده دارند. از لحاظ رنگ هم، بدليل رنگ روشن اين نوع سرباره تغيير رنگ محسوسي در نمونه ها حتي با حضور 20 % سرباره مشاهده نشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICC09-ICC09_018.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/9/28
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/19
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.