×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه تاثير اقليم و طبيعت در توريسم منطقه شمال سبلان
پدیدآورندگان : سيدداود سيدي گرمه چشمه (پديدآور)
عسگر فلاحتي (پديدآور)
ليلا انامي منامن (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي توسعه پايدار منابع طبيعي تجديد شونده
خلاصه : اقليم از ديدگاه برنامه ريزي جهانگردي بسيار اهميت دارد و جهانگردان و توريست ها معمولا در جستجوي اقليم مطلوب يا اقليم آسايش هستند كه در آن فرد هيچ گونه احساس نا رضايتي و عدم آسايش حرارتي و اقليمي ندارد و اين عامل نقش مهمي در تصميمگيري براي مقصد گردشگري دارا مي باشد. براي شناخت محدوده اقليم آسايش ) اقليم مطلوب و بهينه ( نمي توان به صرف توصيف عناصر اقليمي منطقه اعم از دما ، رطوبت ، باد و تابش اكتفا كرد. بلكه بايد به شكل كمي در غالب يك شاخص كلي و تركيب تمامي اين عناصر اقليمي ، نوع اقليم را از نظر آسايش يا عدم آسايش حرارتي و اقليمي مشخص نمود.تحقيق با استفاده از مطالعات ميداني ، اسنادموجود ،نتايج حاصل از تكميل پرسش نامه تعيين نقاط قوت ، ضعف ، فرصتها و تهديدها به شيوه يSWOT به ارائه استراتژي وراهبرد در جهت توسعه گردشگري در منطقه شمال سبلان پرداخته شد.تجزيه و تحليل هاي تجربي در منطقه مذكور نشان مي دهد كه فعاليتهاي گردشگري در اين منطقه بر پايه جاذبه ي اصلي آبدرماني و طبيعت گردي استوار است. همچنين آستانه آسيب پذيري منطقهبه علت گردشگري بودن با امكانات موجود بسيار بالاست و نيازمند بازنگري و ارائه سياست هاي مناسب در جهت رفع محدوديت ها و استفاده از مزيت هاي نسبي موجود مي باشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SDRNR01-SDRNR01_089.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/8/27
تاریخ تغییر رکورد : 1393/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.