×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نيازهاي آموزشي دانشجويان دوره كارشناسي رشته مهندسي برق دانشكده فني دانشگاه تهران در زمينه كارآفريني
پدیدآورندگان : محمد احمدي (پديدآور)
محمد شرفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي كارآفريني، خلاقيت و سازمانهاي آينده
خلاصه : آموزش كارآفريني مهمترين تلاشي است كه بستر لازم براي فراگيري دانش و مهارتهاي ضروري به افراد علاقمند بالاخص دانشجويان و دانش آموختگان دانشگاهي كه جوياي مشاغل ارضاء كننده هستند را فراهم مي كند. اما آموزش با اين همه اهميت و ضرورت زماني موثر و مفيد است كه بر اساس نيازهاي افراد باشد و از طريق نياز سنجي تحقق پيدا مي كند. هدف اين پژوهش مشخص كردن نيازهاي آموزشي دانشجويان دوره كارشناسي رشته مهندسي برق دانشكده فني دانشگاه تهران در زمينه كارآفريني مي باشد. جامعه آماري پژوهش حاضر اعضاء هيئت علمي، دانشجويان و دانش آموختگان ( دانش آموختگاني كه موفق به تاسيس شركت شده اند) رشته مهندسي برق است. سوال اصلي اين تحقيق به اين شرح مي باشد كه دانشجويان دوره كارشناسي رشته مهندسي برق در زمينه كارآفريني به چه آموزشهايي نياز دارند؟ براي پاسخ دادن به سوال فوق از روش تحقيق توصيفي پيمايشي استفاده شده است. ابزار جمع آوري اطلاعات پرسشنامه بوده است. داده ها با استفاده از آمار توصيفي و آمار استنباطي تجزيه و تحليل گرديد و نتايج زير در پاسخ به سوالات پژوهش بدست آمد. برنامه درسي دوره كارشناسي رشته مهندسي برق به نحو مطلوبي دانش و مهارت مورد نياز در زمينه كارآفريني را در دانشجويان دوره كارشناسي رشته مهندسي برق پژوهش نمي دهد. از نظر اعضاي هيئت علمي و دانش آموختگان رشته مهندسي برق در حال حاضر مهمترين عوامل مرتبط با كارآفريني به ترتيب اولويت عبارتند از: خلاقيت و نوآوري، توانايي هدايت و رهبري، مهارت تصميم گيري، اصول و فنون مذاكره، مديريت منابع انساني، روشهاي تامين و منابع مورد نياز كسب و كار، تدوين طرح كسب كار، برنامه ريزي كسب كار، مديريت كيفيت بهره وري، برنامه ريز استراتژيك در شركت هاي كوچك، رقابت حفظ موقعيت بازار و بازاريابي. براي پرورش دانش و مهارتهاي مورد نياز در زمينه كارآفريني در دانشجويان دوره كارشناسي رشته مهندسي برق دانشكده فني تهران اولويت ها عبارتند از: در زمينه تمايل به ايجاد كسب و كار جديد: شناسايي فرصتهاي شغلي و خلاقيت و نوآوري. در زمينه امكان سنجي نسبت به ايجاد كسب و كار: تدوين طرح كسب و كار، روشهاي تامين سرمايه و منابع مورد نياز مهارت تصميم گيري. در زمينه شروع كسب و كار جديد: شناسايي فرصت هاي شغلي و خلاقيت و نوآوري. در زمينه امكان سنجي نسبت به ايجاد كسب وكار: تدوين طرح كسب و كار، روش هاي تامين سرمايه و منابع مورد نياز مهارت تصميم گيري. در زمينه شروع كسب و كار جديد: بازاريابي، مديريت منابع انساني، مديريت زمان، برنامه ريزي كسب و كار، اصل و فنون مذاكره، توانايي هدايت و رهبري و مديريت كيفيت و بهره وري. در زمينه ارزيابي و توسعه كسب . كار: ارزيابي ميزان موفقيت كسب وكار و مقايسه آن با وضعيت مطلوب، برنامه ريزي استراتژيك در شركت هاي كوچك، رقابت و حفظ موقعيت بازار.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCECOF01-NCECOF01_004.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/3/2
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.