×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير مدل سازي اطلاعات ساختمان (BIM) بر معماري داخلي
پدیدآورندگان : ايمان رحيم نيا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين همايش ملي معماري داخلي و دكوراسيون
خلاصه : مدل سازي اطلاعات ساختمان (BIM) روند طراحي اي هوشمند بر پايه ي مدل سه بعدي بوده كه به كل چرخه ي عمر ساخت، ارزش هاي كيفي و داده اضافه مي نمايد. مدل سازي اطلاعات ساختمان به دست اندركاران معماري، مهندسي و ساخت و ساز كمك مي نمايد تا به هدفي واحد در پروژه هاي ساختماني و يا ساختاري دست پيدا كنند. مدل سازي اطلاعات ساختمان نوع جديدي از كار طراحي را امكان پذير مي سازد: ايجاد طراحي به وسيله ي عناصر هوشمند. بدون در نظر گرفتن اينكه طراحي چند بار يا به وسيله ي چه كسي تغيير مي كند، تمامي داده ها ثابت، هماهنگ و صحيح و سالم نزد هر يك از دست اندركاران باقي مي ماند. . اما به راستي مدل سازي اطلاعات ساختمان مي تواند در خدمت طراحي داخلي و نيز نحوه ي نازك كاري، اتصلات و ديتيل ها و يراق آلات، احتياجات هر فضا و همچنين جدول هاي مبلمان قرار گيرد؟ براي طراحان داخلي وهمچنين معماران، مدل سازي اطلاعات ساختمان ابزاري قدرتمند براي انديشه و ارتباط با ديزاين و همچنين خصيصه اي مهم و تاثيرگذار و عاملي رقابتي در حرفه ي طراحي داخلي مي باشد. اين تحقيق به روش تحليلي – توصيفي صورت مي پذيرد و نيز روش گردآوري اطلاعات به صورت كتابخانه اي مي باشد. قصد از انجام اين تحقيق، بررسي و تحليل روش مدل سازي اطلاعات ساختمان (BIM) و نيز نحوه ي ارتباط آن با معماري داخلي مي باشد. با هدف اينكه تاثيرات آن مشخص شده و در نهايت، تاثير استفاده از اين سيستم به عنوان نوعي نگرش نوين در حرفه ي معماري داخلي و دكوراسيون، معين گشته و معماران داخلي و اهالي حرفه ي دكوراسيون به استفاده از اين سيستم نوين و كارآمد ترغيب شوند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DANESH03-DANESH03_115.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/8/13
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.