×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آناليز نيروهاي وارده بر سدهاي قوسي سهموي به روش نواري و مقايسه آن با سدهاي قوسي دايروي از نظر بهينه يابي شكل سد و مسائل فني و اجرايي
پدیدآورندگان : حميدرضا خراسانيان (پديدآور)
منصوري , عباس (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سازه و سدهاي بتني
وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي و سومين كنفرانس ملي سد و نيروگاههاي برق آبي
خلاصه : به طور كلي م يتوان سدهاي قوسي را از لحاظ شكل افقي به فرمهاي دايروي، سهموي، بيضوي و هذلولي تقسيم بندي كرد. امروزه عموما طراحي و اجرا سدهاي قوسي از نوع دايروي است كه به شيو ههاي مختلف مورد آناليز قرار م يگيرند. از آن جملهم يتوان به روش نواري اشاره كرد. در روش مذكور مفهوم و معيار طراحي بر اصل انتقال بار به تكي هگا هها از طريق قو سهاي افقي استوار است به گون هاي كه تن شهاي فشاري در نظر گرفته شده باعث تضمين ايمني سد م يشود.اين مقاله در پي آن است با استفاده از روش نواري و معادله سهمي، نيروهاي وارده بر يك حالت خاص از سدهاي قوسي به نامسد قوسي سهموي را مورد تحليل قرار دهد. همچنين ضمن استفاده از معادلات و نتايج حاصل مقايس هاي بين سدهاي قوسي دايروي و سهموي در جهت بهينه كردن سدهاي قوسي از لحاظ شكل قوس، نكات فني و اقتصادي، نيروهاي عك سالعملتكي هگا هها، وضعيت تن شهاي كششي و فشاري، نيروهاي هيپراستاتيك و نيروهاي وارده بر جدار ههاي سد، بررسي ضخامت بتندر قو سها و نوارهاي مختلف داشته باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCHP03-NCHP03_563.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/1/3
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.