×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رهبري تغيير با آينده نگري ومستند سازي تجربيات سازماني روسا و معاونان پژوهشكده ها وموسسات پژوهشي
پدیدآورندگان : اصغر زماني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : چهارمين همايش ملي راهكارهاي توسعه و ترويج علوم تربيتي، روانشناسي، مشاوره و آموزش در ايران
خلاصه : مفهوم مستندسازي در مديريت و به ويژه مديريت پروژه با مفهوم اين اصطلاح در ديدگاه مديريت دانش متفاوت است. آنچه در اين پژوهش موردنظر است، ديدگاه مديريت دانش است. در مستندسازي از ديدگاه مديريت دانش، هر تصميم، رويداد و فعاليت موثر بر سازمان كه در برگيرنده دانش آشكار و ضمني سازمان است، ارزش مستندسازي دارد. لذا ارزيابي تصميمات و اقدامات انجام شده را در بر خواهد گرفت و از طريق دانش و اطلاعات گردآوري شده، بستري مناسب بر ارزيابي اين اقدامات فراهم خواهد آورد. شد. همچنين اگر به پژوهشكده ها و موسسات پژوهشي به عنوان مركزي متشكل از عوامل و منابع مادي و مالي و انساني شامل اساتيد، كاركنان و دانشجويان نگاه كنيم كه در آن به تبادل دانش و اشاعه آن پرداخته مي شود ، دو موضوع با اهميت جلب توجه مي كند: اول نقش سرمايه اي پژوهشكده ها و موسسات پژوهشي كه به خوبي مشخص است و مورد توجه جامعه و دولت مي باشد. زيرا پژوهشكده ها و موسسات پژوهشي به عنوان نهادي براي توليد،بهبود و توسعه دانش در حوزه هاي گوناگون در نظر گرفته شده است و در كشور ما هم به دليل وجود مراكز، پژوهشكده ها و موسسات پژوهشي متعدد، اين رسالت مورد توجه و انتظار بوده است وهمه ساله هزينه هنگفتي صرف آزمايش و خطا در خصوص تصميم گيري روسا و مديران پژوهشكده ها و موسسات پژوهشي مي گردد. دوم: فرايند مديريت دانش مشتمل بر توليد يا گردآوري و شناسايي دانش، طبقه بندي، ذخيره و مستندسازي دانش، توزيع و نشر دانش وكاربرد دانش ،كه از رسالتهاي اصلي يك دانشگاه و پژوهشكده ها و موسسات پژوهشي به شمار مي آيد .نتايج بررسي و مطالعه پژوهش حاضر نشان مي دهد كه فرآيند نظام مستندسازي تجربيات مديران از فرآيند سه مرحله اي برنامه ريزي مستندسازي،اجراي مستندسازي ، پايش، كنترل، تسهيم؛تبعيت مي كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PCCONF04-PCCONF04_004.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.