×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مقاومت به اكسيداسيون بويلرهاي فولادي داراي نانو و ميكرو پوشش كامپوزيتي Al2O3-Y2O2 توليد شده به روش سل-ژل
پدیدآورندگان : حميدرضا خليلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : ششمين كنفرانس نيروگاههاي برق
خلاصه : پوششهاي نانو و ميكروكامپوزيتي Al2O3-Y2O3 با استفاده از فناوري پوشش كامپوزيتي سل– ژل بر سوبستراهاي فولاد بويلررسوب داده شدهاند. در اين فرآيندها، نمونهها در محلول سل– ژل پراكنده شده با پودرهاي سراميكي ريزدانه، كه بهواسطهي آسيابگلولهاي پر انرژي آماده ميشود، فرو برده ميشوند. ميكروسكوپ الكتروني روبشي ( SEM ) و تحليلهاي XRD نشان ميدهند كه پوشش تك لايه (يعني يكبار فروبري) بيش از μm 2 ضخامت دارد. پوشش عمدتاً از α-Al2O3 و γ-Al2O3 تشكيل مي شود و در صورتي كه از عمليات خشكسازي و زينترينگ )تف جوشي( فاقد كراكينگ (تركخوردگي) باشد، نسبتاً چگال است. اجراي آزمايشهاي اكسيداسيوندر دماي 066 درجهي سانتيگراد مؤيد افزايش چشمگير مقاومت اين پوششها نسبت به اكسيداسيون در دماي بالا و پوسته شدن رسوبجداري است. باور عمده اين است كه ذرات كامپوزيتي نانوساختاري و عناصر واكنشپذير با پوششها تركيب ميشوند و به اين ترتيبنقش مهمي را در افزايش مقاومت اكسيداسيوني آنها ايفا ميكنند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EPGC06-EPGC06_009.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.