×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تحليلي و تطبيقي ويژگيهاي مديريت اموزش و پرورش در كشورهاي ايران، انگلستان و آلمان
پدیدآورندگان : حسين بقائي (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : آموزش وپرورش
انگلستان
آلمان
مديريت آموزشي
متمركز
نامتمركز
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۸۳‬
مشخصات فیزیکی : ‮ص‭۱۸۵‬‬ : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : هدف تحقیق: شناسایی اصول حاکم بر مدیریت آموزش و پرورش در کشورهای ایران انگلستان و آلمان و مقایسه وجوه متفاوت و مشابه آنها با نظام مدیریت آموزشی ایران. پرسشهای تحقیق: اصول حاکم بر مدیریت و اداره امود آموزش و پرورش در کشورهای انگلستان و آلمان چیست‭ ؟‬وجوه متفاوت و متشابه به آنها با نظام مدیریت آموزشی ایران چیست‭ ؟‬نهادهای که در مدیریت آموزشی در کشورهای مورد مطالعه مشارت دارند کدامند‭ ؟‬روش تحقیق: توصیفی و تحلیلی. یافته‌های تحقیق: گرچه بیش از سی سال از تشکیل شوراهای آموزش و پرورش منطقه‌ای بر مبنای قانون جدید می گذرد لیکن این شوراها به لحاظ انتصابی بودن و سایر موانع از جمله عدم تفویض برخی از اختیارات در حیطه مسولیت آنها نتوانسته است مصادیق مناسب مشارکتهای مردمی در اداره امور آموزش و پرورش باشد لازم است تدابیری اتخاذ گردد که این کاستیها به مرور رفع شود. نتیجه‌گیری و پیشنهادات: نخستین قدم در جهت اداره امور آموزشی به شیوه غیرمتمرکز آنست که کشور از لحاظ آموزش و پرورش به مناطق مختلفی تقسیم گردد و در هر منطقه آموزشی باید براساس انتخاب آزار و هیات امنای محلی برای اداره آموزشی از طرف مردم برگزیده شوند. اداره و مدیریت آموزشی موضوعی است که باید به طور همه جانبه جدی در کانون توجه صاحبنظران و متخصصان تعلیم و تربیت قرار گیرد. انتقال مسولیت مدیریت واداره امورآموزشی از دولت مرکزی به مقامات محلی نیازمند تدوین قوانین دقیق و همه جانبه‌ای است
یادداشت :
/حسین بقائی
؛استاد راهنما: احمد آقازاده
؛استاد مشاور: مرتضی امین فر
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه: ص.‭۱۷۷-۱۸۴ ‬
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 576082
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.