×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقد و بررسي نظريه يادگيري سازماني مارچ و اولسون
پدیدآورندگان : رحمان غفاري (پديدآور)
رضا نصيري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس اقتصاد و مديريت كاربردي با رويكرد ملي
خلاصه : نظريه سازمان نتيجه يك فرايند تكاملي است كه با گذشت چند دهه تحقيق و پژوهش توسط دانشگاهيان و مديران و بررسي ابعاد گوناگون و ديدگاههاي مختلف سازمان و تجزيه و تحليل آن ابعاد به وضعيت كنوني رسيده است. يكي از نظريه هايي كه از سالهاي دهه 1990 مورد بحث قرار گرفته نظريه يادگيري سازماني است. مفهوم يادگيري سازماني نيز به مرور تكامل يافته و تبديل به سازمان يادگيرنده شده است. اين مفهوم به نوعي سازمان اشاره مي كند كه ضمن آنكه همه اعضاي سازمان به طور مستمر در جهت افزايش دانش، بينش و مهارت فردي و گروهي تلاش مي كنند، با تبادل دانش و تجربه ميان خود از تهديدات و تنگناها نيز پند مي گيرند و با يادگيري واقعي(تغيير رفتار)توانايي پذيرش تغيير و تحولات را كسب نموده و خود به خلق دانش، ابداع و ابتكار مي پردازند و سازمان نيز بستر مناسب براي ارائه ايده هاي نو را فراهم مي نمايد. بنابراين در اين بخش سعي بر اين است كه به مطالعه نظري ادبيات يادگيري سازماني، بخصوص نظريه يادگيري سازماني مارچ و اولسون كه نسبت به ديگر نظريات يادگيري كمتر مورد توجه قرارگرفته است، بپردازيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TOROUD02-TOROUD02_045.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/6/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.