×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي وضعيت فعلي كشور در زمينه سرويس ها و كاربران ماهواره اي
پدیدآورندگان : رقيه كريم زاده بائي (پديدآور)
پروين سجودي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : شبكه سلولي
شركتهاي SAP
GMPCS
سيگنال رساني
سنجش از راه دور و سازمان فضايي
BSS
FSS
صدا وسيما
VSAT
IPTV
USO
Backhual
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، .1393
خلاصه : هدف از این گزارش، بررسی وضعیت موجود ارتباطات ماهواره ای در کشور با توجه به قوانین و مقرارت موجود، می باشد. در راستای استخراج وضعیت موجود ، سرویس های اینترنت، تلفن، دیتا، سنجش از راه دور و پخش رادیو و تلویزیون همگانی بررسی گردید. با سازمانهایی مانند سازمان بنادر و کشتیرانی و سازمان هواپیمایی کشوری، بعنوان یکی از کاربران سرویس های تلفن، مکان یابی و دیتا در بستر ماهواره، جلسات ی به منظور بررسی چالش ها و وضعیت سرویس های ماهواره ای برگزار گردید که نتایج این جلسات در بندهای مربوطه آورده شده است. از طرفی ماهواره به عنوان بستر شبکه سلولی و ترانک تلفنی در کشور ارائه سرویس می کند که آمار و وضعیت لینکها در بندهای مربوطه، گزارش شده است. یکی از کاربردهای منحصر بفرد ماهواره ارائه سرویس تلفن و اینترنت به مناطق روستایی و صعب العبور می باشد که در کشور در قالب پروژه کوه نور بعنوان USO در حال انجام است که وضعیت آن در این گزارش گنجانده شده است. در انتهای گزارش پیش بینی وضعیت آینده شرکتهایSAP به عنوان تامین کننده سرویس ماهواره در کشور و سازمان صدا و سیما به عنوان کاربر اصلی برای سیگنال رسانی آورده شده است. ماهواره به عنوان یک بستر برای پروژه IPTV در صورت راه اندازی در آینده نزدیک بکار برده خواهد شد که پیش بینی برای میزان استفاده از پهنای باند ماهواره تا سال 1404 آورده شده است
یادداشت :
ز 123 , ص.: مصور.
کد پروژه 9331155
کد پروژه CTI.SCG.TER.9331155.02v01
پروژه quot;بازنگری دستورالعمل فنی شناسایی تجهیزات ماهواره‌ با هدف استفاده بهینه از فناوری ماهوارهquot;lt;br/gt;
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/13225
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/12/5
تاریخ تغییر رکورد : 1398/12/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.