×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثربخشي آموزش مهارت هاي اجتماعي بر احساس تنهايي دانش آموزان دختر متوسطه شهر آبادان
پدیدآورندگان : منور عضنفري (پديدآور)
رضوان همايي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي روانشناسي و علوم تربيتي
خلاصه : پژوهش حاضر با هدف بررسي اثربخشي آموزش مهارت هاي اجتماعي بر احساس تنهايي دانش آموزان انجام شد. اين پژوهش به صورت آزمايشي با پيش آزمون و پس آزمون و همراه با گروه كنترل انجام شد. جامعه آماري مورد مطالعه شامل كليه دانش آموزان دختر مشغول به تحصيل در دبيرستان هاي شهر آبادان بودند. نمونه پژوهش شامل 40 نفر از جامعه مذكور بود كه با استفاده از روش نمونه گيري تصادفي چند مرحله اي انتخاب و به دو گروه آزمايش وكنترل گمارده شدند. قبل از آموزش مهارت هاي اجتماعي از هر دو گروه آزمايش و كنترل پيش آزمون گرفته شد. سپس، به گروه آزمايش مهارت هاي اجتماعي در 12 جلسه 50 دقيقه اي آموزش داده شد. پس از اتمام دوره آموزشي از هر دو گروه پس آزمون گرفته شد. ابزار اصلي پژوهش پرسشنامه احساس تنهايي بود. به منظور تحليل داده ها از تحليل كوواريانس استفاده شد. يافته ها نشان داد كه آموزش مهارت هاي اجتماعي باعث كاهش معني دار احساس تنهايي در دانش آموزان گروه آزمايش در مقايسه با دانش آموزان گروه كنترل شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PESSH02-PESSH02_046.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/2/19
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.