×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارائه شاخص خرابي كيفي براي ساختمان‌هاي سنتي
پدیدآورندگان : عليرضا پهلوان (پديدآور)
بهروز بهنام (پديدآور)
حميدرضا وثوقي فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش زمين شناسي كاربردي و محيط زيست
خلاصه : بيش از 70% ساختمانهاي مسكوني كشور را ساختمانهاي آجري يا خشتي تشكيل مي‌دهند. اين در حالي است كه تقريباً تمامي آئين‌نامه‌ها و استانداردهاي تهيه شده توسط موسسات ذيربط براي ساختمانهاي با اسكلت فلزي يا بتني تدوين شده‌اند. حفظ بافت سنتي ساختمانها علاوه بر اينكه موجب محفوظ ماندن بسياري از ابنيه با قدمت زياد كه در واقع ميراث فرهنگي كشور هستند را مي‌گردد مي‌تواند در مديريت مقاوم‌سازي اين نوع ساختمانها از منظر مالي نيز تاثير بگذارد. در اين مقاله برآنيم تا ضمن بررسي علل خرابي ساختمانهاي با مصالح بنايي، روشي را براي ارزيابي كلي آنها ارائه نمائيم. بدون ترديد اين مهم موجب سرعت بيشتر براي تصميم‌گيري مديران خواهد بود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CAGE02-CAGE02_005.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/9/24
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/29
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.