×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حقيقت معني و ابعاد معني در هنر و هنرمندي
پدیدآورندگان : محمود زرين قلم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي معناداري زندگي
خلاصه : درون و بيرون جهان آفرينش بيانگر معناي "زيبايي" از ديدگاهي عظيم گاهي حيرت انگيز، گاهي لطيف و از جنبه هاي ظريف و گاهي قدير و توانا و بالاخره در معنايي اسلامي به مثابه تجليگاه اسماء حسناي الهي است. وديعه داده شدگان اين زيبايي و هنرمندان واقعي، آنهايي اند كه نه تنها لياقت حفظ و نگهداري اين وديعه و امانت الهي را دارا بوده اند، بلكه آن را به مقام باروري و ثمر نيز مي رسانند، كساني كه از ذره ذره تجلي جمال يگانه الهي متاثر مي شوند و چنان در اين وادي غرق و محو مي شوند كه به حقيقت شور و دردمندي هنري مي رسند. مقامي چونان پردرد و پرسختي كه تنها با ابراز بيروني به سكون و آرامش مي رسد و اين به معناي يك حقيقت هنري است.حال، اين دوستان را در هر نوع واقعه اي و زمينه اي در مسير فرهنگ كه تعقيب كنيم، خواهيم ديد در يك چيز مشتركند،اصل همه حادثه هاي هنري به همين ريشه برمي گردد. تنها صورت ها و نحوه هاي ابراز بيروني بر حسب فرهنگها متفاوت هستند، در فرهنگي در دوره اي، بصورت فردي و در فرهنگي و دوره اي ديگر، بصورت جمعي و قومي ظاهر مي گردد. حال چرا بيان و كلام برخي از آثار هنري و نگاه هنرمندان در طول تاريخ اقرار به اين حقيقت را ندارد؟ و گاهي به ظاهر معارض اين تعريف از حقيقت هنر مي باشند. تلاش ما در اين گفت و شنود پرداخت به ابعادي از اين معما است و در اهميت و ضرورت شناخت درست حقيقت هنر و هنر مندي قلم مي زنيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MANADARI01-MANADARI01_012.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/11/25
تاریخ تغییر رکورد : 1387/11/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.