×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عملكرد سيستم اكسيداسيون پيشرفته فنتون درتصفيه فاضلاب با بار آلودگي بالا
پدیدآورندگان : اميرحسام حسني (پديدآور)
سيدمهدي برقعي (پديدآور)
اسد عبدي (پديدآور)
الهام قنادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي حفاظت و برنامه ريزي محيط زيست
خلاصه : امروزه وجود تركيبات مقاوم و سمي در توليد فاضلاب ها، كاربرد فرآيندهاي متداول تصفيه آب و فاضلاب را محدود و در برخي موارد ناتوان كرده است. يكي از اين فن آوري هاي تصفيه، فرآيندهاي اكسيداسيون پيشرفته مي باشد كه به عنوان يك روشكارآمد معروف مي باشد. لذا هدف از انجام اين تحقيق بررسي عملكرد سيستم اكسيداسيون پيشرفته (فنتون) در تصفيه فاضلاب با بار آلودگي بالا مي باشد. جهت انجام اين مطالعه تجربي آزمايشگاهي، نمونه هاي فاضلاب مصنوعي با بار آلودگي ( – mg/l COD=1000 تهيه شد و عملكرد فرايند فنتون با غلظت هايFe2+ 10 و 01 و 01 ميلي گرم بر ليتر)، در 4 نسبت Fe2+/H2O2 4و6و 8 و 01 ) به منظور تعيين غلظت و نسبت بهينه براي كاهش بار آلودگي فاضلاب بررسي شد. سپس نمودارها با استفاده از نرم افزار EXCELL رسم شد. در غلظتهاي مذكور Fe2+ ميتوان دريافت كه با توجه به افزايش نسبت هاي فوق، ميزان كاهش COD در هر سه غلظت به ترتيب 70و 01 % و 61 %) بدست آمد. بطور كلي درخصوص رابطه ميزان حذف COD و غلظت هاي Fe2+ كه در سه غلظت و هر كدام در چهار نسبت از H2O2/Fe2+ اندازهگيري شد ميتوان دريافت كه با توجه به افزايش نسبت هاي ذكر شده، ميزان كاهش COD در هر سه غلظت افزايش داشت
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NATURE01-NATURE01_031.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/31
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.