×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثر PH در كاهش بار آلي شيرابه در روش فنتون و فتو فنتون
پدیدآورندگان : مژگان شيخعليشاهي (پديدآور)
تقي عبادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : پسماند
وضعیت نشر : پنجمين همايش تخصصي مهندسي محيط زيست
خلاصه : شيرابه حاصل از محل هاي دفن مواد زائد شهري يكي از معضلات زيست محيطي بشمار مي رود كه براي تصفيه علاوه بر روش هاي بيولوژيكي و فيزيكي به روش هاي موثرتري نياز دارد. به همين منظور مطالعه اي آزمايشگاهي براي بررسي اثر اكسيداسيون شيميايي با روش فنتون و فتوفنتون به عنوان دو روش موثر در كاهش بار آلي شيرابه صورت گرفت. در اين مقاله اثر pH بر راندمان كاهش بار آلي شيرابه در دماي محيط و در راكتور بسته در pHهاي 2، 3و 4 بررسي و مقايسه شد. نمونه هاي شيرابه مورد آزمايش از محل دفن زباله شهري تهران (كهريزك) گرفته شد و COD،BOD5 ، نسبت BOD5/COD بعنوان شاخص تصفيه پذيري و pH اوليه آن اندازه گيري و در مقادير مختلف پراكسيد هيدروژن به ميكروآهن عنصري در زمان واكنش 90 دقيقه، اثر pH در تصفيه شيرابه بررسي شد و در هر pH نسبت بهينه پراكسيد هيدروژن به ميكروآهن بدست آمد.نتايج حاصل از آزمايش ها در دو روش فنتون و فتوفنتون افزايش 2 الي 10 درصدي راندمان تصفيه شيرابه را با كاهش pH از 4=pH به 3 و 2 نشان مي دهد. همچنين در pH=2 و نسبت بهينه پراكسيد هيدروژن به آهن افزايش 6 درصدي راندمان حذف COD را درروش فتوفنتون نسبت به روش فنتون داشتيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CEE05-CEE05_452.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/2
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.