×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارتباط معلم-دانش آموز و تصميم به ادامه يا ترك تحصيل : نقش واسطه اي شايستگي ادارك شده
پدیدآورندگان : شكوفه متقي (پديدآور)
سيدمنور يزدي (پديدآور)
شكوه السادات بني جمالي (پديدآور)
زهرا درويزه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : روانشناسي عمومي
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي علوم انساني و مطالعات رفتاري
خلاصه : مدارس و معلمان نقشي فرهنگي در رشد و توسعه علمي دانشآموزان و كسب پيشرفتهاي آموزشي آنها بر عهده دارند. از آن جمله رابطه معلم با دانش آموزان و تاثيرات آن بر شكل گيري حس ارزشمندي و شايستگي و در پي آن علاقه به ادامه يا ترك تحصيل است. از اين رو هدف پژوهش حاضر بررسينقش واسطه اي در رابطه ارتباط معلم – دانش آموز و تصميم به ادامه يا ترك تحصيل است. روش پژوهش حاضر از نوع همبستگي و جامعه آماري شامل كليه دانش آموزان دختر و پسر پايه ي سوم راهنمايي و اول دبيرستان مناطق شهري شهرستان شهركرد بود كه در سال تحصيلي 93- 1332 مشغول به تحصيل بودند. نمونه اين پژوهش 444 نفر بودند كه به روش خوشه اي چند مرحله اي انتخاب شدند. يافته هاي پژوهش نشان داد كه شايستگي ادراك شده مي تواند در رابطه بين ارتباط معلم – دانش آموز و تصميم به ادامه و ترك تحصيل نقش واسطه اي داشته باشد P{0/01 . نتايج نشان داد كه با بهبود روابط معلم دانش آموز ضمن بهبود شايستگي ادراك شده توسط دانش آموز مي توان تصميم به ترك تحصيل را در ايشان كاهش داد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICHCONF01-ICHCONF01_155.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/7
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.