×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تعيين درصد بهينه قير و اصلاح كننده براي مخلوط آسفالت متخلخل با استفاده از روش طرح مركب مركزي تجربي
پدیدآورندگان : نويد غفاري هشجين (پديدآور)
علي خدايي (پديدآور)
فريدون مقدس نژاد (پديدآور)
شهريار استخري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و شهرسازي ايران معاصر
خلاصه : مخلوط آسفالتي با دانه بندي باز يا آسفالت متخلخل به طور گسترده به عنوان يك پوشش نازك و يا يك لايه آسفالتي محافظ به منظور كاهش سر و صداي ترافيك استفاده مي شود. با اين حال، استفاده از اين نوع رويهبه عنوان يكلايه آسفالتي نتايج مختلفي داشته است. عملكرد مختلف مخلوط آسفالتي با دانه بندي باز با توجه به طرح هاي اختلاط مختلف و همچنين شرايط متفاوت محيطي و ترافيك تغيير مي كند. به طور كلي، در طرحاختلاط اين نوع مخلوط ها، از روش يك عامل در يكزمان براي تعيين مقدار قير بهينه استفاده مي شود. از طرفي، استفاده از اصلاح كننده ها در مخلوط هاي آسفالتي با دانه بندي باز به منظور بهبود خواص فيزيكي وعملكردي، روش طراحي اين نوع از مخلوط آسفالتي را پيچيده تر مي كند. روش يك عامل در يك زمان اغلب نياز به تعداد زيادي آزمايش داشته و اندركنش بين متغيرها ( درصد وزني قير مخلوط آسفالتي در مقابل مقدارافزودني) را ناديده مي گيرد. در اين مطالعه، روش طرح مركب مركزي تجربي براي بهينه سازي تعدادي از آزمايش هاي مورد استفاده در تعيين درصد بهينه قير و اصلاح كننده در مخلوط آسفالتي متخلخل مورد استفادهقرار گرفته است. نتايج حاصل از اين روش نشان داد، افزودن نزديك به 6/98 درصد گيلسونايت باتوجه به نتايج آزمايش كانتبرو، باعث بهبود چسبندگي بين قير و سنگدانه شده و مقادير بيشتر باعث كاهش چسبندگي مي شود. همچنين نتايج نشان داد كه طرح مركب مركزي مي تواند به عنوان يك روش موثر براي فرايند طراحي مخلوط آسفالتي با دانه بندي باز استفاده شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CICEAUD01-CICEAUD01_0186.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/1/29
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.