×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پايداري هويت در محله
پدیدآورندگان : الهه علي محمدي كاكرودي (پديدآور)
سوگند روئين تن كشايه (پديدآور)
غزال جوكار (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين همايش ملي عمران شهري
خلاصه : مفهوم محله در برنامه ريزي و طراحي شهري از آن روي جايگاهي ويژه مي يابد كه با القاي هويت به آن مي توان حس تعلق به مكان و به نوعي حس جا و هويت شهروندان را تقويت نمود روند توسعه هاي موجود در شهرهاي ما به ويژه شهرهاي بزرگ نشان ميدهد كه مناطق مسكوني به دليل توسعه نابسامان و مغشوش در معرض از دست دادن شخصيت وهويت ديرينه خود قرارگرفته اند برك پور 1380 پايداري هويت در محله با ارجاع به ريشه ها و خاستگاه هاي قديمي آن قابل دستيابي است هويت سيماي مجموعه خصلتهاي بصري كالبدي و معماري است كه به صورت غالب در سيماي محله تداوم دارد بهعبارت ديگر منظور همان ارزشهاي محيطي است كه در مناطق مسكوني گذشته وجود داشته و مردم با آن خو گرفته اند. نظم فضاهاي پروخالي خوانايي فضا و سيماي محله اي و كيفيت هاي بصري مناطق مسكوني گذشته از جمله ارزشهاييهستند كه در ذهن مردم نقش بسته اند. دراين پژوهش سعي شده است تا با شناسايي عوامل تشكيل دهنده هويت در شهر و بازشناسي آن در محلات قديمي ارزشهاي محيطي شناسايي شود و به تبيين نقش آن در دستيابي به پايداري درمقياس محله پرداخته شود و به سوالات زيرپاسخ داده شود اصولا هويت شهري چيست؟ شهر با هويت چه ويژگيهايي دارد؟ و چگونه مي توان به شهري هويت بخشيد؟
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCUD03-NCUD03_132.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/10/11
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.