×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير درمان ويبروآكوستيك موزيك بر كاهش رفتار هاي چالش انگيزافراد درخود مانده
پدیدآورندگان : الهام شفيعي فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : ‭vibroacoustic music Therapy‬
درخودمانده
رفتار چالش انگيز
ويبروآكوستيك موزيك
وضعیت نشر : علامه طباطبايي ، ، ‭۱۳۹۱‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۷۹‬ص.‬
خلاصه : هدف از این مطالعه ، بررسی تاثیر درمان ویبرواکوستیک موزیک بر کاهش رفتار های کلیشه ای ، خود جرحی و پرخاشگرانه افراد درخود مانده است. روش :این پژوهش از نوع تک موردی بوده‌است. یافته ها : رفتار های چالش انگیز هر سه آزمودنی در ارزیابی های جلسات درمانی ، والدین و اجرای مجدد پرسشنامه مشکلات رفتاری‭01 - BPI‬که به منظور بررسی تغیرات احتمالی انجام شد ، کاهش یافت و در پیگیری در مقایسه با بلافاصله پس از درمان افزایش یافت اما همچنان در مقایسه با خط پایه کاهش را نشان می داد و کاهش فشار خون و ضربان قلب در حین جلسات درمانی نشان از اثر گذاری این درمان بر سیستم عصبی سمپاتیک به عنوان شاخه ای از سیستم اعصاب خودمختار دارد. بحث و نتیجه گیری :درمان ویبروآکوستیک موزیک با اتر گذاری بر فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک ،برانگیختکی افراد درخودمانده را کاسته و میزان رفتار چالش انگیز افراد درخود مانده را کاهش می دهد.
یادداشت :
/الهام شفیعی فر
؛استاد راهنما: فرنگیس کاظمی
؛استاد مشاور: شیوا دولت آبادی
کتابنامه
شناسه : 76110
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/8/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.