×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از تكنولوژي هاي جديد تماس دهنده هاي دو فاز گاز و مايع به جاي سيني به منظور ارتقاء عملكرد واحد نمزدايي از گاز طبيعي
پدیدآورندگان : حسين مومني (پديدآور)
افسانه رفيعي بندري (پديدآور)
آرش كديور (پديدآور)
حميد عباسي عبدلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش علمي مهندسي فرآيند
خلاصه : يكي از مهمترين واحدهاي پالايشگاه گاز طبيعي، واحد نمزدايي است. در اين واحد آخرين ذرات آب همراه گاز جداسازي مي شود تا از تشكيل هيدراتهاي گازي در خطوط لوله و تجهيزات جلوگيري شود. متداولترين روش براي نمزدايي، استفاده از مايعات جاذب رطوبت بالاخص گلايكولها است. در اين تحقيق واحد نمزدايي از گاز طبيعي با استفاده از داده هاي حقيقي مدلسازي شده است و نتايج مدلسازي با اطلاعات واقعي مقايسه شده است. تطابق نتايج مدلسازي و داده هاي واقعي مؤيد صحت مدلسازي است. در مرحله دوم شبيه سازي، واحد نمزدايي با استفاده از تماس دهنده هاي جديد بين دو فاز (آكنه هاي منظم ) به جاي سيني در برج جذب واحد نمزدايي شبيه سازي شده است. مقايسه نتايج حاصل از شبيه سازي در دو مرحله نشان مي دهد نقطه شبنم گاز خروجي در شرايط استفاده از آكنه هاي منظم بهبود قابل توجهي دارد. همچنين مي توان به منظور افزايش ظرفيت نمزدايي از آكنه هاي منظم به جاي سيني استفاده كرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PROCESS02-PROCESS02_088.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/7
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/2
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.