×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: الگوي تحول همه جانبه دانشگاه
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : آثار فكر ، ، ۱۳۹۴
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : توضیحات: مهدی ناظمی اردکانی( -1332)، عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) و مجید نجات پور( -1331) پژوهشگر است. در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: با وقوع جنبش های مردمی در خاورمیانه، اندیشمندان داخلی و خارجی زیادی، به ظرفیت های الگوی انقلاب اسلامی ایران، در راستای الهام بخشی به جریان های اخیر پرداخته اند. تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا در قالب انقلاب های مردمی توانسته چشم انداز نوینی جهت تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران در مسیر این جنبش ها به وجود بیاورد. نقاط مشترکی چون ضدیت با رژیم اسراییل، ضدیت با استبداد و تقویت هویت اسلامی بین انقلاب ایران و جنبش های منطقه وجود دارد. مهم ترین شباهت این جنبش ها با انقلاب اسلامی ایران در مردمی بودن آنها با محوریت مردم سالاری دینی است و همین موضوع می تواند در کنار ظرفیت های انقلاب اسلامی (گفتمان های عدالت محوری و سلطه ستیزی)، یک الگوی واقعی و منطقی برای این جنبش ها در راستای شکل گیری حکومت های مردمی محسوب شود. در این میان، نقش حمایت های آشکار ایران از گروه های مقاومت در خاورمیانه و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال اقدامات اسرائیل و در مقابل، ضعف و سستی حکام کشورهای عربی در برابر این رژیم، آرزوی برقراری حکومتی مستقل و مردمی را نظیر آنچه در ایران بر سر کار است در دل ملت های منطقه، تقویت کرده است. در یک نگاه کلی به نظر می رسد گرانیگاه این جنبش ها ساختارشکنی از نهادهای سنتی و روش های دیرپا و پوسیده حکومتداری و روی آوردن به ارزش هایی چون عدالت و آزادی است که ریشه در تفکر اسلامی دارد . معرفی کوتاه: کتاب حاضر، به بررسی تاثیر و چگونگی الهام بخشی انقلاب اسلامی بر جنبش های اسلامی در خاورمیانه می پردازد. مولف بیان می دارد که با وقوع جنبش های مردمی در خاورمیانه، اندیشمندان داخلی و خارجی زیادی، به ظرفیت های الگوی انقلاب اسلامی ایران، در راستای الهام بخشی به جریان های اخیر پرداخته اند. آن ها انقلاب اسلامی ایران را نقطه آغازی برای خیزش و احیای بیداری اسلامی می دانند. درواقع بیان می کنند که آنچه امروز می توان عبارت بیداری اسلامی را بر آن اطلاق نمود، ناشی از نهضت احیاگرانه امام خمینی (ره) است.
یادداشت :
/ مهدی ناظمی اردکانی، مجید نجات پور
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 785731
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.