×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نم زدايي از گاز طبيعي با استفاده از غشاهاي نانوساختار پلي اتر سولفون در تماس دهنده هاي غشايي
پدیدآورندگان : غلامرضا باكري (پديدآور)
محمدحسن يحيي نژاد (پديدآور)
رضا تفضلي (پديدآور)
محمدحسن سيفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين همايش ملي فناوري نانو از تئوري تا كاربرد
خلاصه : فرآيند نم زدايي يكي از قسمت هاي مهم در فرآيند پالايش گاز مي باشد كه طي آن رطوبت موجود در گاز طبيعي حذف ميشود. روش هاي مختلفي به منظور حذف رطوبت توسعه يافته اند كه از آن جمله مي توان به تكنولوژي غشايي اشاره كرد. در تماس دهنده هاي غشايي و با استفاده از جاذب هايي نظير گلايكول ها مي توان ميزان رطوبت را كاهش داد در حاليكه نسبت به روش هاي متداول، مشكلات عملياتي كمتر و بازدهي فرآيند بيشتر مي باشد. در اين پژوهش هدف بررسي عملكرد غشاهاي الياف توخالي پلي اتر سولفون در تماس دهنده هاي غشايي به منظور حذف رطوبت از جريان گاز مي باشد و نتايج بيانگر بازدهي مطلوب تماس دهنده در حذف رطوبت از جريان گاز مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNTA03-NCNTA03_020.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/22
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.