×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رهيافت هاي كارآفريني در مديريت نيروي انساني و ارتباط آن با فضاي دروني سازمانها
پدیدآورندگان : سيدسلمان سيدين (پديدآور)
زهرا عابديني مقانكي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت
خلاصه : در عصر حاضر كه عصر شتاب و سرعت است، تغييرات و دگرگوني هاي فراواني در حال رخ دادن است. موج اين تغييرات، زندگي همه ما را نيز خواسته و ناخواسته تحت تأثير قرار خواهد داد. از اين رو جامعه اي در جهت سازگاري با تغييرات و رقابت جهاني پيشتاز خواهد شد كه از نيروي انساني ماهر و متخصص، خلاق و خودبائور برخوردار باشد. در شرايط كنوني يكي از عواملي كه سبب دگرگوني چهره اقتصادي، اجتماعي و صنعتي يك كشور مي باشد فعاليتهاي كارآفرينانه، برخورداري از روحيه كارآفريني و در نهايت كارآفريني انسان است.از نظر تيموتز 1990 كارآفريني ايجاد يك چيز ارزشمند از هيچ و كارآفرين كسي است كه داراي قدرت درك بالا و توانايي يافتن فرصتهاست و مي تواند از طريق پرورش انديشه و ايده خود و تبديل آن به محصول يا خدمتي جديد اقدام به ارزش آفريني از هيچ نمايد. هدف پژوهش حاضر بررسي رابطه بين جو سازماني و كارآفريني در پارك علم و فناوري خراسان مي باشد. پژوهش حاضر از لحاظ هدف كاربردي و از نظر روش توصيفي - تحليلي است. تحليل يافته ها نرم افزار SPSS نسخه 17 نشان مي دهد كه بين جو سازماني و كارآفريني كاركنان در پارك علم و فناوري خراسان رابطه مثبت و معناداري وجود دارد. عواملي مانند اهداف، نقش، قوانين، ارتبطات و پاداش نقش در كارآفريني كاركنان تأثير دارند و مديران مي توانند با ايجاد شرايطي، باعث بهتر شدن اين ابعاد و در نتيجه بالا رفتن كارآفريني در سازمان شوند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MOCONF01-MOCONF01_0124.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/8/29
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/28
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.