×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نشانه شناختي بازي رايانه اي Journey
پدیدآورندگان : حسين اماني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي بازي هاي رايانه اي؛ فرصت ها و چالش ها
خلاصه : با توجه به اهميت مطالعات نشانه شناختي در تفسير معناهاي يك متن، اين مقاله سعي بر آن دارد تا نظريههاي نشانهشناسي را در تحليل نشاانه هاي به كار رفته در بازي رايانهاي Journeyبررسي نمايد و مشخص كند كه تا چه اندازه اين مباني درقلمرو تفسير متون تصويري به كار ميروند. با تحليل نشانه شناسي، نشانههاي به كار رفته در بازي ميتوان فرآيندهاي درك معنايي اين نشاانه ها را مشاخص نمود. نشاانه شاناسي بازي، هنر را بازتار را واقعيت نمي داند، و از اين نظر به ما كمك ميكند از رويكرد واقع گرايي خام پرهيز كنيم و به برخي از معاني ضمني استفاده شده در بازي كه در بردارنده اطلاعات مهم فرهنگي و اجتماعي و ايديولوژي بازي ميباشد. توجه ويژهاي نماييم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CGCO02-CGCO02_040.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/3/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.