×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از نانوذرات جهت پايدارسازي سوسپانسيون حاوي ميكروذرات
پدیدآورندگان : هادي كرامتي (پديدآور)
محمدحسن سعيدي (پديدآور)
محمد ضابطيان (پديدآور)
رامتين روحاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : بيست و دومين كنفرانس سالانه مهندسي مكانيك
خلاصه : جريان دوفاز جامد-مايع يكي از جريان هاي دوفازي است كه در مكانيك سيالات مورد توجه بسياري قرار گرفته است. كيفيت توزيع ذرات در فاز مايع و عدم ته نشيني در بسياري از صنايع مهم مي باشد. كار حاضر مربوط به مخلوط دوفازي جامد-مايع (سوسپانسيون) با اندازه ذرات جامد در ابعاد ميكرون مي باشد. در اين مطالعه اثر افزودن حجم مشخصي از نانوذرات زيركونيا بر پايداري و ته نشيني ميكروذرات سيليكا پراكنده شده در آب مقطر مورد آزمايش قرار گرفته است. با توجه به اين كه چگالي سيليكا خيلي بيشتر از آب است، در حالت عادي در مدت زمان كوتاهي ته نشين مي شود ولي تكنيك ارائه شده ، اين مدت را به طور چشمگيري افزايش داده است. از امواج فراصوت براي ايجاد همگني اوليه در مخلوط استفاده شده است. از آزمايش عبور نور جهت تحليل پايداري بهره برده شده است. نتايج نشان م دهد افزودن نانوذرات به دليل كاهش نيروي واندروالس و افزايش دافعه ميان ميكروذرات باعث عدم ته نشيني ميكروذرات به مدت طولاني شده است. نانوذرات روي سطح ميكروذرات مي نشينند و نيروي دافعه بين آنها ايجاد مي كنند. اين نيروي دافعه از ته نشيني و كنار هم قرار گرفتن ميكروذرات جلوگيري مي كند. كاربرد تحقيق حاضر در صنايع دارويي، مهندسي مواد و صنايع رنگ مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ISME22-ISME22_733.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/5/14
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.