×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: امكان سنجي استفاده از براده آهن ضايعاتي در ساخت مخلوط هاي آسفالت گرم (H.M.A)
پدیدآورندگان : امير فريدوني (پديدآور)
حسن ديواندري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنگره بين المللي عمران، معماري و توسعه شهري
خلاصه : در ساليان اخير،روند صعودي هزينه هاي مرمت و بازسازي روسازي راه ها و فرودگاه ها و بنادر، كه در اثر افزايش شدت و تكراربارهاي ترافيكي ايجاد مي شود، موجب شده است كه تحقيقات جامعي در زمينه ساخت مخلوط هاي آسفالتي با افزايشقابليت بيشتري نسبت به آسفالت هاي معمولي گرديده است. خصوصيات آزمايشگاهي مخلوط آسفالتي بسيار مهم است. سالانهبيش از 500 تن آسفالت در كشور مصرف مي شود. اين ميزان مصرف نقش آسفالت در اقتصاد و توسعه كشور را نمايان ميكند و ما نبايد هزينه هاي هنگفت را به راحتي مستهلك كنيم. با اينكه 140 سال از توليد آسفالت مي گذرد اما در كشور ماتاكنون شاهد نوآوري و تحولي در اين زمينه نبوده ايم. در اين تحقيق ما با استفاده از براده هاي آهن از نوع چدن در مخلوطهاي آسفالتي و بهبود پارامترها يك آسفالت با كيفيت بهتري توليد نموده و با از بين بردن ضعف آسفالت (H.M.A) در مقابل بارهاي وارده بيش از حد، در حفظ محيط اقدام نموديم. در اينجا از آزمايش مارشال بر روي نمونه هاي آسفالتي با دانه بندي0-19 شركت سيرود راه خزر استفاده شد كه يك نمونه بعنوان نمونه شاهد ساخته و در بررسي بعد با افزايش 15 و 25 درصدبراده چدن درالك نمره 50 در آسفالت گرم (H.M.A) نتايج بررسي گرديد. موادتشكيل دهنده آسفالت هركدام جداگانه مورد آزمايشات قرار گرفت. نتايج نشان مي دهد كه با افزودن براده چدن به ميزان 15 و 25 درصد به آسفالت گرم پارامترهايآسفالت بر اساس نمودارهاي 2 تا 7 تغيرات قابل ملاحظه اي نسبت به آسفالت معمولي دارند. نمونه آسفالتي با براده چدن با15 درصد نسبت به نمونه 25 درصد داراي پارامترهاي بهتر و استاندارد تري مي باشد و با افزودن 15 درصد براده چدنآسفالت با استحكام بيشتري بدست مي آيد كه باعث طول عمر بيشتر و ضخامت كمتر آسفالت مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSAU04-ICSAU04_1971.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/5/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.