×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثربخشي آموزش مهارت هاي زندگي به شيوه گروهي بر ارتقاء سلامت روان مادران داراي فرزند كم توان ذهني
پدیدآورندگان : الهام اصحابي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : چهارمين همايش ملي مشاوره و سلامت روان
خلاصه : اين پژوهش از نوع مطالعات تجربي است كه با هدف تعيين اثربخشي دوره آموزشي گروهي مهارتهاي زندگي بر ارتقاءسلامت روان مادران دانش آموزان كم توان ذهني مركز آموزشي پسرانه قدسي موفقيان شهر ري صورت گرفت. جامعه آماري موردمطالعه شامل كليه مادران دانش آموزان كم توان ذهني آموزشگاه بوده كه 116 نفر مي باشند و نمونه آن متشكل از 30 نفر از مادران است كه به روش تصادفي در دو گروه آزمايش و كنترل تقسيم شدند. مادران گروه آزمايش در20جلسه آموزشي شركتداده شدند و پس از آن، از دو گروه كنترل و آزمايش، پس آزمون به عمل آمد. براي گردآوري اطلاعات، از پرسشنامه سلامتعمومي GHQ درسطح پيش آزمون و پس آزمون اجرا شد. براي تجزيه و تحليل داده ها از نرم افزار spss و آزمونهاي تحليل كوواريانس استفاده شده است. نتايج، تاثير آموزش را در ارتقاء سلامت روان مادران داراي فرزند كم توان ذهني نشان داد كه تاثير مثبت و معناداري دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MHWIAUQ04-MHWIAUQ04_498.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/5/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.