×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تربيت ديني در آموزش و پرورش ايران: رويكردي علي در پرورش روحيه مذهبي كودكان و نوجوانان
پدیدآورندگان : محبوبه البرزي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : آموزش و پرورش
وضعیت نشر : اولين همايش ملي آموزش در ايران 1404
خلاصه : ترييت ديني و مذهبي در سيستم آموزش و پرورش ايران، جايگاه اساسي و ارزشمندي دارد. در اين راستا پژوهش حاضر به منظور تبيين روحيه مذهبي در سيستم آموزشي ايران به بررسي عوامل تأثير گذار خانوادگي و ا جتماعي (مسجد و كتب درسي) برعناصر شناختي و انگيزشي كودكان و نوجوانان در رويكردي علي پرداخت. در اين مدل خانواده، مساجد و كتب درسي متغير برون زاد، آگاهي هاي مذهبي متغير واسطه اي و جهت گيري انگيزشي (شاخص روحيه مذهبي) بعنوان متغير درون زاد بودند. تعداد 150 دانش آموزان در مقطع ابتدايي و راهنمايي بر اساس نمونه گيري خوشه اي تصادفي با ابزارهاي محقق ساخته در متغيرهاي برون زاد و واسطه و پرسشنامه خودگرداني مذهبي ريان و همكاران در متغير درون زاد بررسي و ارزيابي گرديدند. نتايج پژوهش حاكي از آن بود كه ميزان پايبندي و آگاهي خانواده و فعاليت هاي مساجد در جهت گيري انگيزشي مذهبي دروني دانش آموزان هم تأثير مستقيم و هم تأثير باوواسطه داشتند .ليكن كتب درسي با كمترين ميزان پيش بيني تأثير مستقيم بر آگاهي هاي مذهبي داشتند .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-INCE01-INCE01_069.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/11/21
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.