×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي مناسب ترين مدت زماني لازم جهت تيمار بذرقره داغNitraria schoberi
پدیدآورندگان : يوسف يوسفي (پديدآور)
سمانه حيدري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي مقابله با بيابان زايي و توسعه پايدار تالاب هاي كويري ايران
خلاصه : توسعه پوشش گياهي مناطق بياباني يكي از راه هاي مقابله با بيابان زايي و تثبيت بيولوژيكي ماسه هاي روان مي باشد يكي از گياهان ويژه مناطق بياباني گياهNitraria schoberi مي باشد كه بررسي ويژگيهاي مختلف از جمله تكثير آن جهت پوشش گياهي اين مناطق ضروري به نظر مي رسد اين گياه به تيره Zygophyllaceae تعلق دارد و از نظر حفاظت خاك درمناطق بياباني حايز اهميت است به سبب وجود مشكلاتي درجوانه زني و رشد اين گونه وجود دارد تجديد حيات آن به صورت طبيعي درمحيط با درصد پاييني امكان پذير است درصد استقرار نهالها از طريق تكثير غيرجنسي از طريق جدانمودن پاجوش ها و قلمه زدن درطبيعت بسيار اندك و معمولا دررويشگاه هاي طبيعي با احتمال كم اتفاق مي افتد دراين تحقيق به منظور شناخت بهترين زمان جوانه زني بذرقره داغ سه تيمار 7 روز 14 روز و 21 روز در6 تكرار 100 تايي از بذرقره داغ مورد ازمايش قرارگرفت داده ها پس از وارد شدن درنرم افزار spss نخست از نظر نرمال بودن بررسي شدند سپس با تجزيه واريانس و مقايسه ميانگين ها با يكديگر مقايسه شدند نتايج بدست آمده نشان داد كه بهترين زمان جوانه زني بذرقره داغ درروز 14 مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DESERTWETLAND02-DESERTWETLAND02_098.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/22
تاریخ تغییر رکورد : 1392/10/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.