×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: معماري پايدار و پايداري شهري
پدیدآورندگان : فضيلت ابراهيمي (پديدآور)
سيد جمال ميراحمد زاده اردبيلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي معماري، عمران و محيط زيست شهري
خلاصه : واژه توسعه و پايداري و توسعه پايدار در كل به تمامي جوانب پايداري توجه دارد و واژه اي است چند پهلو كه به هدف هاي آرماني پايداري توجه دارد در اين ميان مهندسي معماري از اهميت بسزيايي برخوردار است چرا كه معماري نيز رشته اي است كه بايد همه جانبه تفكر كند همه جانبه اجرا كند و همه جانبه ناظر باشد و همچنين در آينده زندگي كند. مفهوم پايداري در عصر حاضر آنچنان اهميتي پيدار كرده است كه هر بحث معاصري درباره محيط زيست و معماري بدون توجه به اين مفهوم بحثي ناتمام تلقي مي گردد با وجود آن نبايستي چنان توجه كرد كه هميشه اين واژه بخشي از امكمانات روزمره ما را در بر مي گيرد در فرهنگ آكسفورد فعل پايداري به اين صورت تعريف شده است. توانايي دوام يا حفظ انجام كاري به طور دائم و در فرهنگ دهخدا فعل پايداري به معناي بادوام، ماندني آورده شده است از آنجا كه امروزه جمعيت كشورهاي جهان با روندي رو به رشد به سرعت در حال افزايش است و از آنجا كه رشد جمعيت به منابع محيط زيست ارتباطي مستقيم دارند در حاليكه اين دو در تقابل با يكديگرند زيرا همنانكه رشد اتفاقي مي افتد منابع مصرف مي شود استفاده بي رويه از منابع منجر به مسائل مختلف از جمله آلودگي هوا، آب و خاك و... مي گردد بنابراين با رشد جمعيت محيط زيست به مخاطره مي افتد. انسان ها براي دوام و بقا به مسكن و غذا نياز دارند كه آن را از محيط زيست طبيعي تامين مي نمايند زماني مفهوم پايداري با بهبود كيفيت محيط زيست همراه مي شد كه تغييرات ساختاري در تمامي جنبه هاي زندگي از جمله محيط زيست طبيعي و غير طبيعي مد نظر قرارگيرد. در نيم قرن گذشته آثار تخربي محيط زيست و اثرات آن بر انسان ها معماران را بر آن داشته تا از تخريب محيط زيست جلوگيري كنند كه براي نمونه مي توان به معماري پايدار، معماري سبز، معماري هوشمند و معماري بيونيك و... اشاره نمود ك همه در راستاي زندگي صلح آميز با محيط زيست و طبيعت بيان مي شوند. معماري پايدار در جهت پايداري توسعه پايدار شهر ها قدم بر مي دارد هر ساختمان پايدار آينده شهري پايدار است كه اگر معماري پايدار در هر ساختمان مورد توجه و اجرا باشد در اين صورت همه انسان ها در حفاظت از محيط زيست نقش خواهند داشت در اين ميان نقش دولت ها نبايد كمرنگ جلوه كند چرا كه دولت ها مي توانند با برنامه ريزي و حمايت از معماري پايدار شهر ها و كشورها را توسعه داده و به زندگي ايده آل دست يابند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ARCHITECTURE01-ARCHITECTURE01_035.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/5
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.