×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رابطه هوش هيجاني و رضايت شغلي بر تعهد حرفه اي در بين كاركنان اموزش و پرورش استان كردستان
پدیدآورندگان : سيد محمد ظاهر ابراهيمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت و اولين كنفرانس كارآفريني و نوآوري هاي باز
خلاصه : هدف از پژوهش حاضر بررسي رابطه هوش هيجاني و رضايت شغلي بر تعهد حرفه اي در بين كاركنان آموزش و پرورش استان كردستان بود بدين منظور منظور از جامعه آماري مذكور با استفاده از روش نمونه گيري تصادفي ساده تعداد 88 نفر انتخاب شدند. سپس با استفاده از پرسشنامه ها در بعد هوش هيجاني براساس نظرات ماير، سالوي و كارسو، در بعد رضايت شغلي براساس نظريه رابينز و در بعد تعهد حرفه اي براساس نظريات ماير و آلن داده ها جمع آوري گرديد و براي تجزيه و تحليل داده ها و آزمون فرضيه ها ا زهمبستگي پيرسونو و رگرسيون دو متغيره استافده شد . يافته هاي نهايي پژوهش حاكي از وجود ارتباط مثبت و معنادار آماري بين هوش هيجاني و رضايت شغلي بر تعهد حرفه اي مي باشد نتايج آزمون رگرسيون نشان داد كه كليه ابعاد داراي تاثير مستقيم و مثبت كه در بعد هوش هيجاني با ضريب تعيين 0.699 و در بعد رضايت شغلي با ضريب تعيين 0.862 با اطمينان 99% مي باشند. همچنين بيشترين تاثر مربوط به بعد رضايت از ارتقاء و رضايت از همكاران ا زابعاد رضايت شغلي مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MOCONF04-MOCONF04_447.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.