×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سنتز نانو كامپوزيت گرافن/پليمر هادي به عنوان جاذب جهت استخراج و اندازه گيري مقاديركم فنوباربيتال
پدیدآورندگان : محسن زيب (پديدآور)
شراره شريفان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي دستاوردهاي نوين پژوهشي در شيمي و مهندسي شيمي
خلاصه : گرافن به عنوان يك ماده منحصر به فرد و داراي خواص شيميايي و فيزيكي خاص مورد خاص مورد شناخت در زمينه هاي علمي مي باشد از مشتقات گرافن مي توان به گرافن اكسايد اشاره نمود كه اين ماده به دليل دارا بودن گروه هاي اكسيژن دار فراوان بر روي سطح خود بسيار ماده مناسبي جهت استفاده در محيط هاي آبي و بيولوژيكي مي باشد. در اين تحقيق ذرات گرافيت به روش هامرز به اكسيد گرافن تبديل شده است نانو ذرات گرافن يكي از بهترين و موثرترين مواد جانبي است كه تا به امروزه توليد شده است گرافن ييك زا آلوتروپ هاي موفق كربن در زمينه ي اسخراج دارو است رساناي بالاي الكتريكي حرارتي خصوصيات سطحي و ساختاري و استحكام مكانيكي بالا و قابليت تنظيم اين خواص موجب شدهاست كه اين ماده به عنوان جاذب در اين تحقيق مورد مطاله و بررسي قرار گيرد. اكسيد گرافن سنتز شده پس از اصلاح سطح ان به وسيله پلي تيوفين در اين مطالعه به منظور فاز استخراج كننده دارو فنوباريتال استفاده شد. فنوباربيتال از خانواده باربيتوارتها است و در دسته داروهاي ضد صرع مي باشد فنوباربيتال در درمان بي خوابي و اضطراب نيز بكار مي رود اين دارو با اثر بر نورونها تحريك پذيري آنها را كاهش مي دهد و با جازيگزيني اين فاز جامد جاذب به جاي حلالهاي سمي موجب كاهش آلودگي هاي زيست محيطي مي شويم در انتها صحت جذب و رهايش توسط دستگاه كروماتوگرافي با كارايي بالا مورد بررسي قرار گرفت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CHECONF03-CHECONF03_006.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/4
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.