×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي روند دماي استان مركزي درطي سالهاي 2008-1961
پدیدآورندگان : پريسا قائدي (پديدآور)
مجيد منتظري (پديدآور)
هوشمند عطايي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي مقابله با بيابان زايي و توسعه پايدار تالاب هاي كويري ايران
خلاصه : دراين پژوهش به منظور بررسي تغييرات دماي استان مركزي داده هاي دماي سالانه حداكثر حداقل و ميانگين ايستگاه هاي همديد و اقليمي از ژانويه 1961 تا دسامبر2008 گردآوري شد با كمك پايگاه داده هاي تنظيم شده 144 نقشه هم دما با اندازه پيكسل 15×15 كيلومتر به روش ميانيابي كريگينگ ترسيم شد كه هريك ازنقشه هاي ايجاد شده داراي 127 پيكسل مي باشد سپس با استفاده از تكنيكهاي آماري از جمله روش رگرسيون خطي و آزمون مان - كندال رونددما دراين دوره مورد مطالعه قرارگرفت و نقشه هاي روند دماي حداقل حداكثر و ميانگين ترسيم شد تحليل روند دما نشان داد كه دراين دوره 48 ساله دماي حداقل با هماهنگ 1/2 درجه سلسيوس افزايش داشته است و لي دردماي حداكثر و ميانگين تغيير معناداري مشاهده نشده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DESERTWETLAND02-DESERTWETLAND02_096.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/22
تاریخ تغییر رکورد : 1392/10/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.