×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه لرزه خيزي دشت سيلاخور قبل و بعد از زمين لرزه درود ( مارچ2006-بزرگي 6/1 در مقياس MI)
پدیدآورندگان : ساكت , علي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : خطرات زمين شناسي (شناخت و كاهش ريسك)
وضعیت نشر : پنجمين همايش زمين شناسي مهندسي و محيط زيست ايران
خلاصه : در اين مقاله به بررسي لرزه خيزي دشت سيلاخور قبل و بعد از زمين لرزه درود در لرستان پرداخته شده است . موضوع اصلي كه در اين مقاله به بررسي آن پرداخته شده تغييرات بزرگي و زمان زمين لرزه ها و ارتباط بزرگي با دوره هاي زماني زمين لرزه هاست . از آنجا كه گسل مسبب اين زمين لرزه در گذشته رخداد بزرگترين زمين لرزه زاگرس را باعث گرديده ، لذا بررسي در مورد روند لرزه خيزي منطقه جهت مطالعه و شناخت بهتر اين گسل ضروري به نظر مي رسد . در اين مطالعه لرزه خيزي دشت سيلاخور در فاصله دو سال قبل از رخداد زمين لرزه اصلي و رخداد حدود 100 پس لرزه اين زمين لرزه نتايج جالب توجهي را نشان داد . لذا به نظر مي رسد استفاده از اين روش بتواند راه حل مناسبي جهت پيش بيني زمين لرزه هاي بعدي كه داراي ساختگاه و نوع گسل مشابه با گسل درود هستند ارائه دهد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEGE05-ICEGE05_046.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/4/31
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/16
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.