×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش وسايل كمك آموزشي در اموزش علوم تجربي
پدیدآورندگان : شاهرخ نعمتي (پديدآور)
فردين مراداوغلي (پديدآور)
مهدي نورالهي (پديدآور)
صياد سامه ايلاز (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مديريت و علوم انساني
خلاصه : استفاده از وسايل آموزشي موجب مي شود كه دانش آموزان از همه حواس خود جهت يادگيري مطالباستفاده كنند . از آنجا كه % 75 از يادگيري مطالب توسط حس بينايي صورت ميگيرد ، اين موضوع باعثشد كه معلمان، بيشتر به استفاده از وسايل كمك آموزشي و وسايل بصري روي آورند . تحقيقاتي كه تا بهحال به عمل آمده است نشان مي دهد كه از طريق تدريس معمولي تنها % 30 مطالب از مطالب موردتدريس ياد گرفته مي شود در حالي كه اگر يادگيري با استفاده صحيح از وسايل ارتباطي و كمك اموزشيمناسب و به شكل بصري به عمل آيد ميزان يادگيري افراد را تا % 75 بالا مي برد؛ به عبارتي وسايلكمك آموزشي شامل رسانه ها، تصاوير، استفاده از نمايش، بازي هاي آموزشي و ايجاد گروه هاي كوچكدانش آموزي براي فعاليت هاي درسي و ذوقي است كه امر يادگيري را بسيار مطلوب و جذاب مي سازد و هدفاز كاربرد انواع وسايل كمك آموزشي، تسهيل و تسريع آموزش و يادگيري است. استفاده از مواد و وسايلآموزشي باعث توجه بيشتر فراگيران و در نتيجه كاهش ميزان تاثير موانع ارتباطي از نوع فيزيكي آن مي شودو ارتباط و تفاهم بيشتري بين معلم و شاگرد برقرار مي كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICMHCONF01-ICMHCONF01_231.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/29
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.