×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: قصص الانبياء
پدیدآورندگان : ناشناخته (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : تاريخ پيامبران
وضعیت نشر : سده 12 ه
مشخصات فیزیکی : 29×16/5
یادداشت : ,برخي نسخه هاي فارسي از قصص الانبياء كه مؤلف آنها ناشناخته اند، به نظر برخي صاحب نظران، از قصص الانبياء احمد بن محمد بن منصور ارفنجي گرفته شده اند كه آن نيز از قصص الانبياي ابواسحاق بن ابرهيم بن منصور بن خلف نيشابوري اقتباس شده است. اين نسخه همان است كه صاحب الذريعة مؤلف آن را از سده 7 يا 8 ه معرفي مي كند، در آن نسخه آمده كه از شهادت علي عليه السلام تاكنون 700 سال مي گذرد و اين عبارت در نسخه حاضر نيز ديده مي شود:(برگ 488)., خط نستعليق,برخي برگها رطوبت ديده، حاشيه برگها آسيب ديده و مرمت شده است. در برگ نخست شكل مدوري آمده كه سوره «توحيد» و با آيه «وإن يكاد» درون آنرا آرايش داده اند، چند برگ آغازين نونويس است، عنوانها و نشانيها قرمز، نوع كاغذ شرقي، نوع جلد تيماج قهوه اي ضربي با ترنج و سرترنج گل و بوته، عطف و كناره ها تيماج مشكي.,الذريعة: 102/17.
شناسه : oai:zakhair.net/020286
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.