×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1397/2/11
۲۵ درصد برنامه های درسی علوم پزشکی مجازی می شوند

معاون آموزشی وزارت بهداشت از مجازی سازی ۲۵ درصد برنامه های درسی دوره های تحصیلات تکمیلی در گروه علوم پزشکی خبر داد .

به گزارش خبرنگاران، دکتر باقر لاریجانی عصر امروز در نوزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و یازدهمین جشنواره شهید مطهری در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به برنامه های سال ۹۷ افزود: در اختیار گذاشتن سهم  آموزش از محل های اختصاصی درآمدهای دانشگاهها از دیگر برنامه های ما است.

وی گفت: ارتقای استانداردهای آموزشی، تدوین ترجمان برنامه ها و اجرای دقیق برنامه آموزشی پزشکی عمومی در دانشگاهها از دیگر برنامه های مهم سال ۹۷ است.

لاریجانی همچنین از استقرار بانک سئوالات برای آزمون های ملی در گروه علوم پزشکی به عنوان یکی از برنامه های مهم سال ۹۷ خبر داد.

وی با اشاره به گسترش آموزش های مهارتی در گروه علوم پزشکی گفت: امروز توانسته ایم محاسبات نیروی انسانی برای دوره های تخصصی و عمومی را نیز نهایی کنیم.

وی با اشاره به رویکرد آینده نگارانه در تدوین برنامه های آموزشی علوم پزشکی افزود: در سالهای اخیر تعداد دانشجویان خارجی در گروه علوم پزشکی ۸۷ درصد بیشتر شده اند اما با این وجود هنوز هم تعداد زیادی از دانش آموزان ایرانی برای تحصیل در رشته های پزشکی به خارج از کشور می روند که باید دانشگاهها ظرفیت خود را برای تربیت این افراد گسترش دهند.

لاریجانی با اشاره به اعتباربخشی موسسات و بیمارستانهای آموزشی یادآور شد: رأی اعتباربخشی برای موسسات صادر شده است و موسسات آموزشی که اخطار گرفته اند در پروسه رفع نقص قرار گرفته و دوباره اعتباربخشی می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : shima asgari

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.